Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj na Zakletém bude 8. října 2016

25. 4. 2016

Extrémní golf Zakletý v Říčkách v Orlických horách

Propozice

Druhý ročník turnaje extrémního golfu v Říčkách v Orlických horách v areálu Skicentra Zakletý se koná 8. 10. 2016. Hraje se na hřišti, umístěném na modré (Loučky) a černé (Slalomka) a částečně červené (Sjezdovka) sjezdové trati lyžařského areálu Skicentrum v Říčkách v Orlických horách. Hřiště má 12 -18 jamek, podle aktuálních podmínek. Start je podle počtu účastníků a počasí mezi 9. a 10. hod.

Turnaj je součástí ŘÍČKOVSKÉHO DOUBLE Pustý + Zakletý.

Přihlášky do turnaje jsou přijímány mailem na kryspin@vsudehralove.cz, případně na www.spoluhraci.cz, sekce extrémní golf, Královéhradecký kraj, okres Rychnov nad Kněžnou, Golf club Symbioza, do 5. 10. 2016 do 22.00 hodin.

Start je postupný, startují max. 4 hráči v jednom flightu.

Složení flightů a startovní časy budou zveřejněny na www.rickovske-double.cz, a www.vsudehralove.cz 7. 10. 2016 okolo 20 hod.

Každý hráč může pro hru použít max. 7 libovolných golfových holí (tzv. půlbag)

Odpaliště jsou většinou společná. Z týčka se hraje pouze první rána z odpaliště.

Hra končí dosažením míče na jamkoviště, které je označeno tyčí s praporkem, na němž je připevněn tkaloun (řemínek) s délkou 75 cm. Jamka je tedy kruhem o průměru 150 cm. Pokud se tkaloun po natažení alespoň dotýká míče, počítá se jako by byl míč uvnitř kruhu.

Stane-li se, že nenajdeme míč, hrajeme další ránu z předpokládaného místa ztráty míče (s 1 trestnou ranou). Čas pro hledání míče je max. 5 minut.

Každý hráč může mít svého pomocníka pro hledání míčů či nošení holí. Je však třeba doprovod poučit o zásadách bezpečnosti při hře a vybavit ho ochranou hlavy (např. cyklistickou přilbou).

Pořadatelé mohou před hrou povolit tzv. „stavění míče“, tzn. přemístit jej na výhodnější místo ne vzdálenější než grip (držadlo) hole.  

Skončí-li míč v náhodné vodě (kaluž vody či rozměklá půda po dešti), nebo je větší částí zabořen v bahně), či jámě po hlodavcích, je možné beztrestně dropovat maximálně ve vzdálenosti na 2 hole do strany, ne blíže jamce, nebo neomezeně v ose rány zpět k místu původního odpalu. Totéž platí, skončí-li míč na části ferveje rozježděné technikou.

Pokud leží míč u stromu v nehratelné poloze, ve vysoké trávě, nebo keřích, je možné prohlásit míč za nehratelný a dropovat s 1 trestnou ránou na dvě hole od tohoto místa nebo neomezeně v ose rány zpět k místu původního odpalu, ne blíže jamce.

Pokud míč skončí v potoce, řece, jezeře či rybníku, hráč dropuje míč s jednou trestnou ránou na 2 hole do strany, ne blíže jamce, nebo neomezeně zpět v ose původního odpalu, ne blíže jamce.

Pokud hráč trefí svým míčem sloup nebo vedení elektrického napětí, případně sloup či jinou část lanové dráhy, musí ránu bez trestu opakovat.

Hřiště pro extrémní golf není ohraničeno auty, většinou nejsou vyznačeny ani vodní překážky.

Hráči se nejen ve sporných situacích řídí a chovají podle pravidel klasického golfu, berou na vědomí, že hrají na vlastní nebezpečí, jednají ohleduplně ke svým spoluhráčům, hřišti a jeho vybavení.

Po hře si hráči ve flightu vzájemně zkontrolují zápis ve scorekartě, spočítají rány, podepíší zápis a odevzdají pořadatelům.

Pořadatelé si vymezují právo vyhlásit tzv. vloženou soutěž, která se může uskutečnit po ukončení turnaje (předpokládaná vložená soutěž: Longest – nearest na vzdálenost 350 m s převýšením 125 m)

Hráči platí startovné, kam je započítáno občerstvení před hrou a oběd po hře.

Součástí vyhlášení výsledků turnaje je i vyhlášení celkových výsledků  ŘÍČKOVSKÉHO DOUBLE.

Pořadatelem turnaje jsou Jiří Kryšpín - Všudehrálové, Josef Jedlička, turnaj Pustý, Jiří Šourek – A tour Čechy a Polsko